16 czerwca 2026, imieniny obchodzą: Aliny, Justyny, Benona

~no jak to
19:12 11-06-2026
Na zebraniu przedwyborczym zapewniał mieszkańców że nie zatrudni... więcej »
~Rusiec nie lubimy wójta
18:29 11-06-2026
Czytałem na fb że wójt Zwolinski oszukał młodego mieszkańca gminy w... więcej »
~Stara Wieś
14:39 10-06-2026
U nas ulica Grodziska w fatalnym stanie od lat, a chodnik dziadostwo chyba na... więcej »

14 lutego to nie tylko Walentynki!

Komentarzy (2)
14-02-2016

14 lutego 1942 roku, rozkazem Wodza Naczelnego Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Sikorskiego, utworzono Armię Krajową - największą konspiracyjną armię w okupowanej Europie.
W 1944 roku jej szeregi liczyły ok. 400 000 żołnierzy.
Podstawowym celem AK była walka o odzyskanie niepodległości. Podziemna armia zbroiła się, szkoliła, prowadziła dywersję i wywiad, przygotowując zbrojne powstanie narodowe.

Powstańców Warszawskich urodzonych, mieszkających, lub z rodzin nadarzyńskich, żyje (może okrutne słowo) jeszcze czworo:

  • Płk Janusz Mierzejewski - ostatni żyjący żołnierz plutonu Nadarzyn
  • Major Henryk Filipski - mieszkaniec Nadarzyna
  • Krystyna Rosińska - Miracka - łączniczka kompanii Alaska
  • Tadeusz Pyrzewicz -obwód Żywiciel

Miesiąc temu w wieku 88 lat zmarła Irminę Bajerska sanitariuszka AK, ps. Ognik

Komentarze:
15-02-2016
~gość:
Chwała Bohaterom
14-02-2016
~Chwała Bohaterom !:
Chylimy czoła, to są i byli wielcy i wspaniali ludzie.
 
Copyright © 2010 - 2026 Nadarzyn.tv
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. DALSZE ROZPOWSZECHNIANIE ARTYKUŁÓW, ZDJĘĆ, FILMÓW, TYLKO NA PODSTAWIE PISEMNEJ ZGODY WŁAŚCICIELA PORTALU