kiedy posiedzenie NSA?... więcej »

Olimpia Elbląg - GLKS Nadarzyn 0:1

Komentarzy (0)
24-05-2011

W wyjazdowym spotkaniu do Elbląga GLKS Nadarzyn przegrał w rozgrywkach II ligi piłki nożnej z tamtejszą Olimpią 1:0.
Pierwsza połowa nie zachwyciła wysokim poziomem gry obu zespołów, tym bardziej gospodarze pretendujący do rozgrywek I ligi, nie pokazali swoich wysokich umiejętności, mimo to, to oni zdecydowanie byli lepsi w tej części spotkania.
Pierwsza bramka padła już w pierwszych minutach meczu, na szczęście dla GLKSu, sędziowie zauważyli spalonego i bramki nie uznali. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, kilka chwil później w 9 minucie, błąd naszych obrońców, szczególnie Przemka Sztybrycha, który tak na prawdę nie wiadomo kogo pilnował i Adama Centkowskiego, który trochę za późno zareagował na dośrodkowanie z boku boiska, do piłki dochodzi Kamil Jackiewich i precyzyjnie strzela główką, obok bezradnego w tej sytuacji Maćka Łykowskiego. Po strzelonej bramce, w tej części spotkania już niewiele się działo, Nadarzyn praktycznie nie zagroził bramce  przeciwnika, a gospodarze stworzyli jeszcze dwie sytuacje w której, jedna zakończyła się skuteczną interwencją naszego bramkarza, a w drugiej piłka przeszła obok bramki.
Druga połowa już bardziej wyrównana, a to chyba za sprawą tego, że gospodarze, skupili się na obronie korzystnego dla nich wyniku, co w ostatnich minutach mogło kosztować ich utratę 2 punktów, ponieważ po faulu w obrębie pola karnego, arbiter najpierw pokazał na jedenastkę, a później po konsultacji z sędzią bocznym zmienił zdanie, dyktując rzut wolny z linii pola karnego, (po analizie video, ciężko określić który z sędziów miał rację)  co już nie dawało tak dużej szansy, na strzelenie wyrównującej bramki i nie dało.
Na uwagę może zasługiwać jeszcze akcja z 60 minuty w której, przed dużą szansą na strzelenie bramki dla GLKSu stanął Emil Rembiejewski, niestety nie trafił w piłkę i akcja zakończyła się fiaskiem.

GLKS: (1) Maciej Łykowski, (7) Dawid Sala, (14) Przemysław Sztybrych, (4) Adam Centkowski,↔( 20’ (19) Rafał Cegliński), (8) Michał Wojtczak, (15) Michał Wrzesiński, (10) Przemysław Grajek, (13) Dawid Dynarek, (6) Piotr Charzewski, (11) Łukasz Zaniewski ↔  (51’(2) Andrzej Dzierżawski), (9) Emil Rembiejewski

Olimpia: (12) Dominik Sobański, (15) Paweł Żuraw, (4) Paweł Grocholski, (3) Paweł Wojciechowski  (cz.k.), (6) Rafał Loda, (9) Mateusz Kołodziejski, (17) Michał Pietroń (ż.k.), (10) Lyubomir Lyubenov, (7) Krzysztof Kaczmarczyk, (20) Krzysztof Bułka ↔( 64”(16) Krzysztof Hałgas), (21) Kamil Jackiewicz↔( 59’(11) Anton Kolosov), ↔ (90’(14) Davit Chighladze)