29 marca 2024, imieniny obchodzą: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Stefan, ale czy dostrzegasz jakąś różnicę pomiędzy obecnym wójtem a... więcej »

WAŻNE ZWYCIĘSTWO

Komentarzy (0)
13-04-2011

GLKS w wyjazdowym spotkaniu w rozgrywkach drugiej ligi piłki nożnej pokonał Motor Lublin 1:0.
Mimo złego stanu murawy boiska, to Nadarzyn  w pierszej połowie dużo lepiej radził sobie z piłką, wyprowadzając kilka śmiałych akcji, a pierwszą z nich miał już w trzeciej minucie, kiedy to Michał Wrzesiński podaje do Dawida Dynarka na dogodne pole, ten ma przed sobą tylko bramkarza, uderza mało precyzyjnie i piłka laduje w rękach Przemysława Mierzwy. Później GLKS udaje sie stworzyć kilka akcji, niestety kończą się one fiaskiem.
W 34 minucie na boisku powstaje zamieszanie, ale nie za sprawą jakiejś akcji, a za sprawą kierownika drużyny z Nadarzyna, który piłke, która wyszła na aut, przytrzymał nogą, a chcący szybko wykonać rzut z autu zawodnik Motoru, Batata, odepchnoł go rękoma, w wyniku czego powstała minutowa przepychanka, do której zbiegli sie prawie wszyscy zawodnicy. Sędzia w wyniku zaistniałej sytuacji, Batatę ukarał żółtą kartką, a kierownika drużyny z Nadarzyna odesłał na trybuny.
W 39 min po zamieszaniu w polu karnym, piłkę otrzymuje Piotr Charzewski i niezbyt mocnym ale precyzyjnym strzałem pokonuje Przemysława Mierzwę.
W drugiej połowie Nadarzyn ustawił się już na obronę wyniku, gospodarze próbowali mocniej naciskać, ale tak jak i w pierwszej połowie, wiekszość ich akcji była przerywana, przez obrońców z Nadarzyna , jeszcze przed polem karnym.
Zwycięstwo pozwoliło, przesunąć się GLKSowi na 11 pozycję w tabeli, co na razie pozwala złapać lekki oddech, przed myśą o spadku z II ligi, choć do końca rundy jeszcze 11 kolejek i może się jeszcze wszystko zdarzyć.

Motor Lublin – GLKS Nadarzyn 0:1

Bramka: Charzewski (39')

SKŁADY:
GLKS: Misztal, Sala, Sztybrych, Ambroziak, Wojtczak, Grajek, Dynarek, Wrzesiński (80 Zaniewski), Bajera, Charzewski (68 Rembiejewski), Kaleta (90+2 Sielski).

Motor: Mierzwa, Bortniczuk, Dikij, Żmuda, Batata, Łętocha (88 Młynarski), Niżnik, Ligienza (46 Temeriwski), Kycko (64 Bodziak), Fundakowski, Prędota.

Żółte kartki: Dynarek, Sztybrych, Grajek - Niżnik, Bodziak, Bortniczuk, Temeriwski.
Sędziował: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice).